مدیرکل گمرک انزلی خبر داد؛

افزایش ۹۵ درصدی درآمد گمرکات استان گیلان

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۸ ب.ظ
افزایش ۹۵ درصدی درآمد گمرکات استان گیلان ناظر گمرکات گیلان از افزایش ۹۵ درصدی درآمد گمرکات استان از ابتدای سال جاری تا کنون نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.

به گزارش خبر انزلی، محمد شهبازی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: گمرکات گیلان در ۹ ماهه امسال توانست افزون بر ۷۷۶ میلیارد تومان درآمد کسب کند که در مقایسه با سال گذشته ۹۵ درصد افزایش درآمد دارد.
وی افزود: همچنین در بخش صادرات کالاهای غیر نفتی از گمرکات گیلان ۴۰۶ هزار و ۶۸۹ تن کالا به ارزش افزون بر ۲۳۳ میلیون دلار در همین مدت صادر شده است.
شهبازی محصولات نباتی ، معدنی ، محصولات صنایع غذایی ، نساجی و پلاستیکی را مهم ترین کالاهای صادر شده از گمرکات گیلان عنوان و تصریح کرد: این کالا ها به کشورهای آذربایجان ، روسیه ، عراق و قزاقستان صادر شده است.
وی یادآور شد: گمرکات گیلان با کشورهای ترکمنستان ، افغانستان ، گرجستان ، اکراین ، هند ، سوریه ، امارات متحده عربی و ترکیه نیز مبادلات تجاری داشته است.
مدیرکل گمرک بندرانزلی به واردات افزون بر دو میلیون و ۱۱۸ هزار تن کالا به ارزش حدود یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون دلار از گمرکات گیلان اشاره و افزود: آهن آلات ، غلات ، چوب و تخته ، ماشین آلات صنعتی ، لوازم برقی و قطعات مرتبط و محصولات شیمایی عمده کالاهای وارداتی از کشورهای روسیه ، قزاقستان ، چین ، آذربایجان ، ژاپن ، کره جنوبی و آلمان است.
وی خاطر نشان کرد: حفظ و تداوم افزایش شاخص های مهم اقتصادی و دستیابی به اهداف مورد نظر در سال عمل به اقتصاد مقاومتی ، حاصل تلاش مجموعه گمرکات استان بوده که با همت مضاعف ، در عرصه مهم اقتصاد کشور با حساسیت هر چه بیشتر به وظایف خود عمل می کنند.
گمرک بندرانزلی بعلت موقعیت استراتژیک و ژئوپلتیک همواره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، این گمرک در طول تاریخ همواره بعنوان دروازه ورود به اروپا و شاهرگ اتصال شمال به جنوب شناخته می شد و هم اکنون نیز جایگاه مهم و حساس خود را بعنوان یکی از مراکز مهم ورود کالا به کشور و نقطه اتصال کریدور شمال و جنوب حفظ کرده است.
در حال حاضر رویه های، واردات قطعی، صادرات قطعی ، ترانزیت داخلی، ترانزیت خارجی ، ورود موقت، خروج موقت اتومبیل ، هدیه و سوغات، مرجوعی و مسافری در این گمرک اجرا می شود.

برچسب‌ها: ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار