رئیس شبکه دامپزشکی بندر انزلی خبرداد:

انزلی از مراکز پرخطر انتشار آنفولانزای پرندگان در کشور

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۳ ق.ظ
انزلی از مراکز پرخطر انتشار آنفولانزای پرندگان در کشور رئیس شبکه دامپزشکی بندرانزلی گفت:به دلیل وجود تالاب انزلی این شهرستان یکی از مراکز پرخطر انتشار آنفولانزای پرندگان در کشور است.

به گزارش خبر انزلی و به نقل از ایسنا منطقه گیلان،دکتر رسولی گفت:با توجه به موقعیت شهرستان انزلی و وجود تالاب که هرساله میزبان هزاران پرنده مهاجر است که می‌‌توانند بیماریهای طیور از جمله انفلوانزای پرندگان را با خود به استان و کشور حمل کنند،از همه دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها می‌خواهیم که تلفات غیر متعارف در طیور روستایی را به دامپزشکی اطلاع دهند.

وی افزود:در صورت عدم دسترسی به مراکز خدمات جهاد و خانه های بهداشت اطلاع داده شود.

دکتر رسولی بیان اینکه پرورش دام و طیوربومی در روستاها نقش مهمی در اقتصاد خانوار روستایی دارد،گفت:با توجه به وجود بیش از ۸۳۲ نوع بیماری مشترک بین انسان و دام و خسارات اقتصادی و بهداشتی ناشی از این بیماریها،بر همه ما واجب و لازم است که جهت پیشگیری از این بیماریها و جلوگیری از ابتلای موارد انسانی اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی تصریح کرد:همکاری همه مردم خصوصاً دهیاران و شوراهای اسلامی با دامپزشکی حائز اهمیت است.

رسولی در پایان با بیان اینکه دامپزشکی بصورت شبانه روز آماده دریافت سئوالات همشریان است،گفت:همشریان می توانند با شماره ۱۵۱۲ که بطور شبانه روز آماده دریافت سئوالات است،تماس بگیرند.

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار