فرماندار انزلی:

با فروشندگان پرندگان مهاجر در انزلی برخورد قانونی می شود

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۷ ب.ظ
با فروشندگان پرندگان مهاجر در انزلی برخورد قانونی می شود فرماندار انزلی با اظهار نگرانی از شکار و فروش پرندگان مهاجر در سطح این شهرستان گفت: با توجه به خطر شیوع آنفولانزای حاد پرندگان ، با فروشندگان و افراد متخلف برخورد جدی می شود .

به گزارش خبر انزلی؛ عبدالصمد صفر نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تاکنون اقدام مناسبی به منظور جلوگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان در بندرانزلی صورت گرفته اما باید تا برطرف شدن کامل این بحران ، آمادگی لازم وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر آمادگی مردم و مسئولان برای مقابله با این بحران ، افزود: مردم گیلان و خصوصا بندرانزلی ، با ویروس آنفولانزای حاد پرندگان در ابعاد گسترده ‌تر آشنایی دارند.
صفرنژاد تاکید کرد: با توجه به هشدار سازمان محیط زیست در خصوص ممنوعیت فروش پرندگان مهاجر، دستگاه های متولی باید با افراد خاطی برخورد کنند.
وی با بیان اینکه براساس اعلام ستاد مدیریت بحران کشور تا کنون سرایت این ویروس به انسان ، گزارش نشده است گفت: اطلاع‌ رسانی گسترده تر در خصوص خطرات این بیماری و استفاده از تجارب دهیاران ، خصوصا در روستاهای اطراف تالاب انزلی در کسب نتیجه لازم بسیار موثر است.
بندرانزلی در۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.

پایان/*

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار