یادداشت تحلیلی/

محرمانه‌های استعفای شهردار انزلی فاش شد!

تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ | ۲۲:۴۶ ب.ظ
محرمانه‌های استعفای شهردار انزلی فاش شد! مهندس رضا پورشعبان استعفا داد و نامه استعفای وی ۳۰ آذرماه جاری در هیئت رئیسه شورای شهر اعلام وصول شد.

به گزارش خبر انزلی، مهندس رضا پورشعبان استعفا داد و نامه استعفای وی ۳۰ آذرماه جاری در هیئت رئیسه شورای شهر اعلام وصول شد.

شهردار انزلی در متن استعفایش حکمت الهی به دلیل بیماری قلبی را مهمترین و تنها دلیل استعفایش عنوان می‌کند و حالا شهر در انتظار پاسداشت زحمات بی‌وقفه اوست؛ زحماتی که همانند تمام مدیران شاید خالی از اشکال نباشد ولی هرچه بود؛ دوست و دشمن واقفند که پورشعبان در تمام اوقات در حد توانش برای اعتلای انزلی تلاش کرد.

*محرمانه‌های استعفای شهردار انزلی

محمدرضا بدیعی‌فر رئیس اخلاق‌مدار شورای شهر انزلی دست به اقدام خاصی می‌زند؛ شهردار ۲۹ آذر ۹۵ استعفا می‌دهد و ۳۰ آذر این نامه به شورای شهر می‌رسد؛ نامه‌ای که یک منبع آگاه در شورای شهر انزلی می‌گوید: این نامه نخست استیضاح شهردار انزلی نیست!

مهندس پورشعبان چند روز پس از بستری شدنش در بیمارستان استعفایی را تقدیم رئیس شورا می‌کند که محمدرضا بدیعی‌فر زمان را برای استعفا مناسب نمی‌بیند چرا که گویا معتقد بوده در شرایط فعلی خداحافظی با شهردار یعنی عدم تکریم انسانیت!

شهردار در بستر بیماری با وجدان کاری استعفا می‌دهد؛ آزمون سخت برای بدیعی‌فر آغاز می‌شود! رئیس پارلمان محلی انزلی با نجابت مثال زدنی پشت شهردار را خالی نمی‌کند تا شاید این گونه قدردانی روحیه مضاعفی برای درمان سریع منهدس شهردار انزلی باشد.

پذیرفتن پیگیری  استعفای شهردار انزلی؛ شهرداری که در بستر بیماری است با فرهنگ مردم انزلی فاصله بسیار داشته و در تضاد بوده که رئیس شورا بر اساس قانون انسانیت و فرهنگ دوستی مردم انزلی از این کار جلوگیری می کند بطوریکه نامه در شورا ثبت ورود نمی‌شود.

بدیعی‌فر که سالها در کسوت معلمی درس اخلاق و جوانمردی را ارائه می‌کرده؛ حالا بازهم  ثابت می کند که فرزند غیور انزلی است؛ انزلیچی است که می‌داند در این دیار؛ جوانمردی بالاتر از شعارهای پوچ و خالی قانون قانون “مخالفان قانون‌مداری”است.

شهردار انزلی در بستر بیماری استعفا می‌دهد ولی انسانیت حکم می‌کند شورانشینان بجای پیگیری استعفا راه دیگری را ترسیم کنند؛ اختیارات شهردار توسط مهندس پورشعبان به معاونش واگذار می‌شود تا شهرداری در مسیر خدمت به مردم دچار مشکل نشود؛ این همان همدلی و همزبانی است؛ همان حفط هویت فرهنگی انزلی است که شاید برای برخی قابل درک نباشد!

*بهره‌برداری از استعفایی که مسئله عادی است

شهردار انزلی استعفا می دهد و بیش از ۱۰۰رسانه استانی، محلی و ملی خبر استعفای شهردار را به سرعت منتشر می‌کند؛ خبری به دور از حاشیه‌سازی برای انزلی و مسیر توسعه انزلی.

اما گویا این استعفا بهانه خوبی برای برخی اندک مخالفان توسعه انزلی است؛ استعفای شهردار انزلی و اعلام وصولش در شورای شهر آنقدر عادی و بی‌حاشیه بود که حالا جاماندگان تیم همیشه مخالف و اقلیت اندک در بیرون از پارلمان محلی انزلی به دنبال فرافکنی هستند.

حالا باید گفت و در تاریخ انزلی نوشت؛ استعفای شهردار “الک” دیگری برای جاماندگان از قافله توسعه‌خواه انزلی بود…

پی‌نوشت:

انزلی با فرهنگ غنی جوانمردی و میهمان نوازی از میلیونها گردشگر  زادگاه با معرفت‌ترین‌های ایران است و باید همیشه مردانگی؛ غیرت؛ ایثار؛ اخلاق و منش در این شهر زنده بماند.

انزلی آسوده باش که سیاسیون شَهرت، شهرتت نمی‌فروشند… هرچند نامحرمان به دنبال ناجوانمردی و جلوگیری از پیروزی مردم‌اند…

پایان/

* یادداشت: حسینی

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار