عضو هیات علمی دانشگاه ملبورن استرالیا به انزلی سفر کرد؛

گزارش تصویری/ دیدار رئیس و اعضای شورای شهر انزلی با پرفسور رجبی‌فرد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ | ۰۱:۲۵ ق.ظ
گزارش تصویری/ دیدار رئیس و اعضای شورای شهر انزلی با پرفسور رجبی‌فرد پرفسور رجبی فرد عضو هیات علمی دانشگاه ملبورن استرالیا و رییس مرکز زیرساختهای اطلاعات مکانی و مدیریت زمین به انزلی سفر کرد.

به گزارش خبر انزلی، پرفسور رجبی فرد عضو هیات علمی دانشگاه ملبورن استرالیا  و رییس مرکز زیرساختهای اطلاعات مکانی و مدیریت زمین به انزلی سفر کرد.

پرفسور رجبی فر در دیداری با رئیس، جمعی از اعضای شورای شهر انزلی و معاون شهردار انزلی دیدار و گفت‌وگو کرد.

این پرفسور ایرانی رهبر سازماندهی و آکادمیک پلاتفرم مدیریت بلایای استرالیا، عضو اجرایی هیئت مدیره کمیته دائمی زیرساخت‌های

آسیا و اقیانوسیه و مدیر دو مرکز داده های مکانی مبنایی و مدیریت زمین (CSDILA) و مدیریت بحران (CDMPS) دانشگاه ملبورن است.

جی آی اس (GIS) یک سیستم الکترونیک برای کسب اطلاعات جغرافیایی است.

جی آی اس (Geographic information system) سیستمی است که با بهره‌گیری از آن، کلیه اطلاعات جمع‌آوری شده به صورت لایه لایه تهیه شده و پس از تفیک و کنترل داده‌ها کلیه اطلاعات توصیفی و مکانی مورد نیاز وارد سیستم می‌شود.

بدین وسیله علاوه بر دسترسی صحیح و سریع به داده‌های موردنیاز در یک حجم وسیع، امکان ارائه و به تصویرکشیدن اطلاعات مکانی و موضوعی در قالب نقشه، جدول و نمودار، ویرایش و بهنگام نمودن داده‌ها ونیز امکان استفاده از داده‌های موجود در جهت اهداف مختلف و براساس نیازهای گوناگون کاربران فراهم می‌گردد. همچنین زمینه‌ای برای شناساندن و معرفی قابلیت‌ها و پتانسیل‌های متعدد و در عین حال، تشخیص خلأ‌های مطالعاتی مناطق مختلف جغرافیایی ایجاد خواهد شد.

photo_2016-12-18_01-20-05 photo_2016-12-18_01-19-46 photo_2016-12-18_01-19-53 photo_2016-12-18_01-19-59

 

 

 

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار